Muszka Meska Jak Dobrac Muche Do Ubioru
Blog

Muszka męska – jak prawidłowo dobrać muchę do ubioru?

Muszka męska to jeden z najpopularniejszych dodatków do stroju modnego mężczyzny. Bez wątpienia dodatki te wracają do łask, a na rynku mamy coraz większy wybór tych akcesoriów. Muszka pasuje nie tylko do eleganckich stylizacji, ale także do codziennych, casualowych. Jak zatem dobrać muszkę do ubioru? Na co zwrócić uwagę? Czy ta sama muszka pasuje do formalnych i niezobowiązujących stylizacji? O tym wszystkim można przeczytać w naszym artykule. Gorąco zachęcamy do jego lektury! Zaczynamy!

Rodzaje i style wiązania muszek męskich

Mucha wiązana przy zakładaniu sprawia wiele trudności. Bardzo ważna jest jej odpowiednia długość, która jest dostosowana do obwodu szyi. Jeżeli będzie za krótka to nie będziemy mogli jej zawiązać. Z kolei za długa nie będzie wyglądała atrakcyjnie, gdyż stworzy za dużą kokardę. Muszka poprawnie zawiązana jest wtedy, gdy jej skrzydełka są szerokości konturu twarzy. Nie może także wystawać poza kontur kołnierzyka koszuli.

Wśród najbardziej znanych styli wiązania muszek plasuje się nietoperz. Taka muszka ma kształt linii prostej, bez zwężenia. Muszka wiązana w kształcie motyla charakteryzuje się zwężeniem w miejscu wiązania, a jej skrzydełka rozszerzają się ku zewnątrz. Muszkę diament cechują skrzydełka przybierające postać trójkąta.

Kiedy zakładać muszkę?

Podstawowa zasada dotycząca noszenia muszek, dotyczy tego, że zakładamy je obowiązkowo w dwóch przypadkach. Po pierwsze do fraka musi być ona białego koloru. Po drugie do smokingu musi być czarnej barwy. Muszki do innych stylizacji możemy wybierać dobrowolnie, wedle naszych upodobnień.

Do eleganckich stylizacji polecamy muszki w stonowanych kolorach (czarny, szary, granatowy), a do stylizacji mniej formalnych możemy zaszaleć z ich odcieniami. W drugim przypadku możemy bawić się dowolnie połączeniami, aby ożywić stylizację i podkreślić naszą osobowość oraz indywidualizm.

Jeżeli muszkę zakładamy na oficjalną okazje to musimy zadbać, aby koszula posiadała plisę, w której ukryjemy jej guziczki. Takiej potrzeby nie ma podczas zakładania muszki do kreacji casualowych.

Koszula do muszki męskiej

Na formalne wyjścia należy zakładać białą albo błękitną koszulę. Powinna mieć łamany kołnierzyk oraz specjalną plisę zasłaniającą guziki. Fajnym pomysłem jest także koszula mającą czarne guziki jubilerskie. Na nieformalne wyjścia można założyć koszulę posiadającą normalny kołnierzyk.

Garnitur do muszki męskiej

Do garnituru najlepiej sprawdzą się muszki jednokolorowe, ewentualnie dwukolorowe. Najlepiej wybierać szare, bordowe czy granatowe. Jeżeli zdecydujemy się na wzór to powinien być on delikatny. Do oficjalnych kreacji warto zainwestować w muszki wykonane z jedwabiu.

Do swobodnych stylizacji

Muchy w odważnych wzorach i kolorach czy wykonane z bawełny, grenadyny i wełny proponujemy zakładać do casualowych stylizacji, których bazę stanowi rozpinany kardigan czy nieoficjalna marynarka. Do takich kreacji można zakładać także muszki męskie wykonane z nietypowych materiałów, np. drewna.