Muszka Vs Krawat Co Wybrac
Blog

Muszka kontra krawat – odwieczny dylemat… Co lepiej wybrać?

Krawat jeszcze kilka lat temu był nielubianą częścią garderoby, która kojarzyła się ze skrępowaniem i oficjalnym strojem. Z kolei muchy były postrzegane jako element ubioru przeznaczony dla mężczyzn z wyższych sfer, a także nieco ekstrawagancki. Dobrze, że te czasy mamy już za sobą, a w modzie męskiej zaszły wielkie zmiany. Obecnie te dodatki wróciły do łask i są chętnie wybieranym elementem ubioru. Odwieczny dylemat brzmi: co zatem lepiej wybrać muszkę czy krawat? Jakie czynniki powinniśmy wziąć pod uwagę dokonując wyboru pomiędzy tymi akcesoriami? O tym wszystkim można przeczytać w naszym artykule. Zachęcamy do lektury, bo naprawdę warto! Startujemy!

Mucha vs. krawat – kto wygra bitwę?

Jedyna zasada dotycząca wyboru między muszką a krawatem jest następująca: na formalne spotkania wieczorem wybieramy muchę. Tworząc pozostałe stylizację można dowolnie wybierać pomiędzy jednym z tych dodatków. W pozostałych przypadkach wybór pomiędzy muszką i krawatem zależy od co najmniej kilku czynników. Przede wszystkim należą do nich: wiek, strój, typ sylwetki, jego upodobań oraz rodzaju wyjścia. Tak naprawdę zastosowanie danego dodatku zależy od konkretnego mężczyzny. Trudno jednoznacznie określić, który dodatek ostatecznie wygra walkę. Jednak niewątpliwie akcesoria te warto umiejętnie dobierać, aby nie zaliczyć modowej wpadki.

Kiedy założyć krawat?

Krawat to bezpieczny wybór, który pasuje do każdego garnituru. To dodatek, który można zastosować do każdej stylizacji. Doskonale sprawdzi się na wieczorną randkę w teatrze, kinie czy kolację w dobrej restauracji. Świetnie komponuje się z niezobowiązującym strojem na nieformalne przyjęcia. Pasuje do stylizacji na spotkania biznesowe. To także najczęściej wybierany dodatek do stroju weselnego. Na mniej oficjalne wydarzenia możemy zaszaleć z kolorem i mocniejszym wzorem. Na co dzień możemy wybrać stylizację z krawatami w kratę, kropki czy inne mocne wzory.

Krawat centymetrów doda…

Warto dodać, że krawat to także fajne rozwiązanie do zastosowania w stylizacjach przeznaczonych dla mężczyzn mających pełną sylwetkę. Podstawowa zaleta zastosowania tego typu dodatku to efekt wyszczuplenia. Ponadto krawat optycznie wydłuża sylwetkę, więc jest on fajnym dodatkiem dla niskich mężczyzn. Pamiętajmy jednak, że krawat powinien mieć odpowiednią długość, optymalnie do klamry paska.

Kiedy założyć muszkę?

Jak już wspomnieliśmy powyżej muszka to konieczny element stylizacja na formalne spotkania odbywające się wieczorem. Są obowiązkowe do stylizacji, których podstawą jest smoking lub frak. Jednak jedwabna i atłasowa muszka świetnie wygląda także do garnituru. Wzorzyste modele fajnie komponują się z szelkami i eleganckimi poszetkami. Muszki doskonale wyglądają do wzorzystych kamizelek. Prawdziwym hitem ostatnich lat stały się oryginalne muszki drewniane.

Z muszkami szalejmy z głową…

Muszka pozwala na większą oryginalność niż zastosowanie krawatu i dodaje stylizacji niepowtarzalnego charakteru. W ostatnich latach popularnością cieszą się wzorzyste, jaskrawe kolory i nietypowe wzory. Pamiętajmy jednak, że do stylizacji formalnych, na tzw. „wielkie wyjścia” lepiej zastosować stonowane muszki, gładkie albo mające delikatny wzór. To idealny wybór do opery czy filharmonii. Odważne muszki zostawmy do mniej formalnych stylizacji.