Muszka Do Slubu Mucha Dla Pana Mlodego
Blog

Jaka muszka do ślubu? Słów kilka o trendach

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu narzeczonych. Przywykliśmy do historii o Pannach Młodych dobierających szczegółowo każdy detal swojej kreacji. A czy mężczyźni także poświęcają tyle czasu na dobór odpowiednich dodatków? Z pewności tak, gdyż chcą w ten dzień wyglądać nie tylko elegancko i swobodnie, ale także zachować swój indywidualizm. Jakie dodatki najczęściej wybierają mężczyźni na ten szczególny dzień? Dzisiaj naszym tematem przewodnim jest muszka do ślubu. W naszym artykule przedstawimy kilka słów o trendach w jej doborze. Zachęcamy do lektury i startujemy!

Muszki wracają do łask!

Muszki, oprócz krawatów, są najczęściej wybieranym dodatkiem do męskich ślubnych stylizacji. To detal, który pozwala na oryginalne wyróżnienie się.

Jeśli nosiłeś wcześniej muchę to jej wybór na dzień ślubu będzie naturalny. Jeżeli nigdy wcześniej nie miałeś z nią styczności to warto założyć ją na jakieś spotkanie i przekonać się jak się w niej czujesz. Swobodne samopoczucie będzie oznaczało, że możesz już poszukiwać odpowiedniej muszki na ślub. Pamiętaj, że w tym dniu będziesz miał wiele stresorów, więc w wybranej stylizacji powinieneś czuć się komfortowo! Jeżeli nie czujesz się dobrze w muszce warto z niej zrezygnować i wybrać modny od wielu lat krawat.

Różne modele

Na rynku dostępne są różne rodzaje muszek mające różnorodne formy i szerokości. Najbardziej popularne są modele mające skrzydełka o wysokości 2,5 cala. Większe muchy pasują tylko dla mężczyzn o wyraźnej posturze. Panowie o delikatnej sylwetce w dużej muszce będą wyglądali nieco komicznie.

Zainteresowaniem cieszą się także muszki typu diamond. Wyróżniają je „trójkątne” skrzydełka. Innym rodzajem są muchy wąskie przypominające tasiemki.

Do oficjalnych ślubnych stylizacji z garniturem polecamy modele w stonowanych odcieniach. Jeżeli podstawą ubioru będzie smoking to najlepiej założyć czarną muszkę, a do fraka najlepszym rozwiązaniem jest biała.

Trochę awangardy…

Awangardowe muszki do ślubu wybierają mężczyźni, którzy chcą uzyskać oryginalny, niezapomniany efekt, wzbudzający zainteresowanie. Poprzez odważną muchę wyróżniają się z tłumu i podkreślają swoją osobowość. Mają oni w czym wybierać, gdyż na rynku dostępne są muszki wykonane z kolorowych i wzorzystych materiałów.

Część mężczyzn dobiera muszkę tak, aby współgrała z kreacją ślubną swojej wybranki albo z bukietem. Część wybiera dodatek tak, aby nawiązywał do stylu aranżacji i motywu przewodniego całej uroczystości.

Hitem ostatnich miesięcy są także muszki drewniane, które stanowią trend zyskujący duże grono zwolenników. Na wyjątkowy dzień ślubu polecamy oryginalne spersonalizowane muszki drewniane z inicjałami Pana Młodego. Taka awangardowa muszka do ślubu dodaje uroku i podkreśla indywidualizm mężczyzny.

Awangardowe muszki to fajny pomysł na modne w ostatnich latach wesela w ogrodzie.  Idealnie wpisują się w również aranżację wesel w stylu boho, a także rustykalnym.