Mucha Meska Krwawat Alternatywa
Blog

Mucha męska – świetna alternatywa dla krawata! Dla kogo i jak nosić?

Mucha męska jeszcze kilkanaście lat temu postrzegana była jako dodatek przeznaczony dla wyższych sfer. Na szczęście w modzie zaszły ogromne zmiany i obecnie wróciła ona do łask. Ponadto to świetna alternatywa dla krawata. Kto powinien nosić muchy? Jak je nosić? O tym wszystkim można przeczytać w naszym artykule! Zaczynamy!

Krótka historia….

Prototypy much męskich powstały w XVII wieku, ale nie miały jeszcze swojej nazwy. Oficjalnie pojawiły się one w modzie na początku XIX wieku. W tym czasie traktowane były jako dopełnienie oficjalnego stroju i dodatek zastępujący krawat. Jednak już w 1880 roku mucha męska była popularnym elementem stroju stosowanym przez mężczyzn szykownych, znających aktualne kanony mody i mających jej wyczucie. Była używana do należytego utrzymania formy kołnierzyka koszuli.

Od 1890 roku stała się symbolem klasy i elegancji oraz nieodzownym dodatkiem do fraka. Od kilku lat w modzie męskiej zaszły kolejne zmiany i mucha męska nie jest już tylko używana do oficjalnych stylizacji. Obecnie popularnością cieszą się także mniej zobowiązujące, kolorowe muszki stosowane do kreacji casualowych.

Dla kogo muchy męskie?

Muchy może nosić każdy mężczyzna. Pasują nie tylko na formalne uroczystości, ale także do codziennych stylizacji. Spotkanie w pracy, wesele, teatr, filharmonia, a nawet knajpa, niedzielny obiad, różnorodne eventy czy spotkanie z przyjaciółmi – każde miejsce jest dobre do założenia tego dodatku.

Warto podkreślić, że muchy męskie doskonale podkreślają styl mężczyzny, jego osobowość oraz indywidualizm. To dodatek, który pomaga skutecznie wyróżnić się z tłumu.

Jak nosić muchy męskie?

Na runku można zakupić muchy męskie w różnorodnych wzorach i kolorach. Jednak warto pamiętać o kilku zasadach ich noszenia. Otóż do fraka zakładamy jedynie białą muchę. Z kolei do smokingu pasuje wyłącznie czarna. Jeżeli chcemy wyglądać stylowo i elegancko to nie powinniśmy łamać tych reguł. W pozostałych przypadkach mamy pełną dobrowolność wyboru muchy. Do oficjalnych stylizacji na bazie garnituru proponujemy stonowane kolory tych dodatków. Z kolei do stylizacji casualowych możemy zaszaleć zarówno ze wzorem, jak i odcieniem muchy.

Na oficjalne okazje rekomendujemy eleganckie muchy jedwabne. Do bardziej swobodnych możemy wybrać muchy wykonane z wełny albo bawełny. Ponadto możemy się także wyróżnić poprzez zastosowanie muchy wykonanej z nietypowego materiału, takiego jak drewno. Muchy drewniane sprawdzą się nie tylko na randkę, wyjście do klubu, wieczór kawalerski, ale także na niedzielny obiad u teściów czy stylizacje weselnego gościa.

Mucha męska – ciekawa alternatywa dla krawata

Mucha stanowi fajny wariant wyboru w stosunku do krawata. Nie każdy z nas wie, że przewyższa go także pod kątem funkcjonalności. Przede wszystkim nie ogranicza ruchów. Dodatkowo nie wyląduje ona w talerzu zupy czy filiżance herbaty, co może mieć miejsce przy rozpiętej marynarce z krawatem. Nie musimy jej także wiązać samodzielnie, gdyż rynek dodatków pełen jest much zapinanych na guziczek czy haftkę.