Stylizacja Meska Na Wesele Na Slub
Blog

Męskie stylizacje na wesele – jak się ubrać na ślub

Wesele w roli gościa to ważna okazja, więc trzeba zwrócić szczególną uwagę na strój. Przy komponowaniu stylizacji powinniśmy pamiętać, że główną postacią na tej uroczystości jest Pan Młody. Jakie zatem ubranie na wesele powinien założyć mężczyzna w roli gościa? O tym wszystkim piszemy w naszym artykule. Gorąco zachęcamy do jego lektury!

Garnitur

Garnitur Na Slub Wesele

Klasyczny, dwuczęściowy garnitur stanowi podstawę stylizacji modnego mężczyzny na wesele. Najlepiej wybrać model w kolorze czerni, ciemnego grafitu, szarości albo granatu. Przy wyborze garnituru powinniśmy pamiętać, aby nie był zbyt ekstrawagancki. Kolorowa marynarka czy połyskujący materiał to nie zbyt dobry wybór na taką okazję.

Koszula

Koszula Na Slub Wesele

Na wesele powinniśmy założyć koszulę z długim rękawem oraz mankietami na spinki albo guziki. Najlepiej sprawdzi się biała koszula, ale można także wybrać błękitną albo w odcieniu pudrowego różu.

Buty

Buty Na Slub Wesele

Naszym zdaniem na wesele najlepiej wybrać buty mające prostą formę, np. oksfordy albo mokasyny (dozwolone tylko latem). Polecamy wybierać klasyczne kolory, aby ładnie komponowały się z całością eleganckiej stylizacji.

Krawat lub mucha

Krawat Muszka Na Slub Wesele

Oczywiście stylizacja weselna nie może obejść się bez krawata lub muchy. Na rynku istnieje wiele tego typu dodatków, więc nie powinniśmy mieć zbyt dużego kłopotu z ich wyborem. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach. Jeżeli na wesele ubierzemy frak lub smoking to koniecznie musimy zastosować także muchę. Przy pozostałych stylizacjach wybór pomiędzy tymi dwoma akcesoriami zależy od prewencji konkretnego mężczyzny. Wybierając krawat powinniśmy pamiętać o jego odpowiedniej długości, co zapewni jego ładny wygląd. Powinien on sięgać do klamry paska.

Jeżeli zdecydujemy się na wybór muchy to dołóżmy starań, aby wybrać odpowiedni model. Mężczyźni mający okrągłą twarz powinni zainwestować w muszkę charakteryzującą się ostrymi krawędziami. Z kolei posiadacze pociągłej twarzy najlepiej, aby założyli muchę o zaokrąglonych krawędziach. Przy wyborze weźmy pod uwagę także budowę ciała. Panowie o wyraźnej posturze powinni zainteresować się większymi modelami, a mężczyźni o delikatnej sylwetce – delikatnymi i mniejszymi modelami.

Mucha i krawat to także dodatki, przy wyborze których możemy nieco zaszaleć. Przy ich pomocy możemy nieco wyróżnić się z tłumu. Przykładowo można zastanowić się nad wyborem interesującej muchy wykonanej z drewna. Jasna drewniana muszka świetnie wygląda z granatowym garniturem.

Poszetka

Poszetka Na Slub Wesele

To kolejny dodatek, który można zastosować w stylizacji weselnej. Doskonale podkreśla styl mężczyzny i przyciąga uwagę. Na wesele polecamy wybrać poszetkę w odcieniu krawata, muchy albo koszuli. Na taką uroczystość rekomendujemy niezwykle eleganckie poszetki lniane lub jedwabne.

Zegarek mechaniczny

Zegarek Na Slub Wesele

To stylowy dodatek, który można nabyć w rozsądnej cenie. Pamiętajmy jednak, żeby do formalnych stylizacji wybierać modele mające jak najmniej ozdobników.