Jak Zawiazac Muche Wiazanie Muchy Krok Po Kroku
Blog

Jak zawiązać muchę – poznaj prosty i szybki sposób wiązania muchy!

Muszka to atrybut modnego mężczyzny! Ponadto stanowi świetną alternatywę dla krawata. Dla niektórych Panów jest ona wyzwaniem ze względu na konieczność jej właściwego zawiązania. Jednak głowa do góry – brak umiejętności odpowiedniego wiązania to żadna przeszkoda w noszeniu muchy. W poniższym artykule przedstawiamy szybki i prosty sposób wiązania muchy! Gotowi? Kawusia i do dzieła!

Nie umiem wiązać i nie noszę…

Wielu mężczyzn nie umie wiązać muszek i po prostu rezygnuje z ich noszenia. Nie tędy droga. Przede wszystkim zacznijmy od tego, że na rynku dostępne są modele much niewymagające właściwego wiązania, np. na rzepy. Jednak nie każdy mężczyzna chce skorzystać z takiej opcji. Jest także inna możliwość, czyli nauczenie się wiązania muchy. Po co rezygnować z tego modnego dodatku? Zachęcamy do poświęcenia chwili na naukę techniki wiązania muszki. Umiejętność ta zostanie z nami do końca życia. A my zyskamy olśniewające stylizacje. Nieumiejący wiązać muchy na pokład! Zaczynamy ekspresową lekcję.

Wiazanie Muchy Krok Po Kroku

Wiązanie muchy – krok po kroku

Poniżej przestawiamy krótką instrukcję, jak krok po kroku zawiązać muchę. Mamy nadzieję, że obalimy funkcjonujący mit, że wiązanie muchy jest trudne. W życiu można wszystkiego się nauczyć!

  • Krok 1. Muchę zawieszamy na szyi, w taki sposób, aby prawa strona była dłuższa.
  • Krok 2. Krzyżujemy obie strony.
  • Krok 3. Prawy koniec przekładamy od spodu i kładziemy na lewym ramieniu.
  • Krok 4. Zaciskamy węzeł.
  • Krok 5. Lewą stronę układamy na kształt muchy.
  • Krok 6. Prawy koniec przekładamy nad uformowaną muchą, ma wisieć w dół.
  • Krok 7. Łapiemy razem wyłogi już uformowanej muchy.
  • Krok 8. Prawy koniec przekładamy przez otwór powstały pod spodem.
  • Krok 9. Formujemy muchę.

To tyle… Prawda, że proste? Kilka powtórzeń i mistrzostwo w wiązaniu muchy na wyciągniecie ręki!

Zasady, zasady

Warto także przypomnieć kilka podstawowych zasad. Zacznijmy od tego, że muszki nie są tylko elementem formalnych strojów. Z powodzeniem można je także używać do kreacji casualowych. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni model. Należy również pamiętać, że do smokingu zawsze zakładamy muchę czarną, a do fraka białą.
Na rynku dostępne są różne modele i kolory much, więc każdy znajdzie produkt dopasowany do jego oczekiwań. Najważniejsze, żeby w wybranej muszce czuć się po prostu swobodnie i komfortowo.