Dzien Dziecka Jaki Prezent
Blog

Dzień dziecka – jaki prezent sprawić swojemu dziecku?

Dziecko – dla większości najważniejsza osoba na świecie. Lubimy sprawiać mu niespodzianki. Niestety czasami już kończą się nam pomysły na podarunki. Czy zawsze prezenty muszą być kosztowne i oryginalne? Jakie kryterium zastosować w doborze prezentów? Spieszymy z pomocą i przedstawiamy listę kilku subiektywnych prezentów dla pociechy. Zachęcamy do lektury artykuły, bo naprawdę warto. Trzy, dwa, jeden…no i odpalamy!

Jaki prezent wybrać dla dziecka?

Naszym zdaniem podstawowe kryterium wyboru prezentu powinno być wywołanie uśmiechu na twarzy pociechy. Po prostu upominek ma ją ucieszyć. Rodzice najlepiej wiedzą, co wywołałoby uśmiech na twarzy smyka. Może nasz milusiński od jakiegoś czasu czeka na jakąś zabawkę, grę, sprzęt. Można także podpytać, co sprawiłoby frajdę naszej latorośli. Czasami otrzymamy listę reklamowanych zabawek, a czasami nie będzie umiała nam odpowiedzieć. I tak ostateczna decyzja należy do nas. Jednak Dzień dziecka to doskonały czas, aby sprawić mu radość. Jeśli pociecha czeka na jakiś prezent od dłuższego czasu i nie wykracza on poza nasze zdolności finansowe to sprawmy jej radość w tym wyjątkowym dniu.
Warto pamiętać, że prezent wcale nie musi być to mega drogi prezent. I nie zawsze trzeba dawać prezenty materialne, w postaci konkretnej zabawki. Fajnym rozwiązaniem jest także wspólne wyjście.
Wybierając zabawkę zwróćmy uwagę, czy jest ona bezpieczna i dostosowana do wieku dziecka.

Dzien Dziecka Usmiech Zabawa Malowanie

Lalka i samochód

Większość dziewczynek ucieszy lalka. I tutaj może powstać problem, jaka ona powinna być. Lalka bobasek, szmacianka, Barbie, księżniczka z bajki. Najlepiej wybór dopasować do upodobań dziecka.
Standardowym prezentem dla chłopca jest samochód. I w tym przypadku zapewne większość młodych dżentelmenów będzie zadowolona z upominku. Jednak modeli samochodów jest dużo i powinniśmy się zastanowić, jaka zabawka najbardziej ucieszy pociechę. Mały samochodzik do kolekcji, samochód zdalnie sterowany czy wóz strażacki albo ciężarówka.

Muszka dziecięca

Fajnym i stylowym prezentem jest muszka dziecięca. To fajny dodatek do stylizacji na ważne uroczystości szkolne czy rodzinne. Na rynku jest w czym wybierać. Znajdziemy zarówno modele jednokolorowe, jak i wielokolorowe dopasowane do dziecięcego wieku. Paseczki, kropki, śmieszne wzorki, zabawki, zwierzątka – to tylko niektóre z dostępnych rozwiązań. Warto rzucić okiem tutaj: LINK.

Wspólna wycieczka

Nietypowym prezentem, ale sprawiającym mnóstwo frajdy może być wspólna, rodzinna wycieczka. Park rozrywki, zoo, wesołe miasteczko, ogród botaniczny – to tylko kilka z możliwych propozycji. Taki wypad pozostawi w dziecku niezapomniane emocje.

Wspólne wyjście

Dzień dziecka to także świetna okazja do wspólnego wyjścia do kina czy teatru. A może odwiedzimy przejezdny cyrk? Zapewne tak spędzony razem czas pozostawi w nas wiele niezapomnianych chwil. A zakończeniem takiego wyjścia mogą być lody, pizza czy McDonald’s. Raz na jakiś czas to przecież nie zaszkodzi, a pociecha będzie zapewne uradowana.

Zabawka edukacyjna

Taka zabawka łączy w sobie funkcje zabawy i nauki. To doskonały prezent dla małego i nieco większego odkrywcy. Dla młodszej pociechy polecamy puzzle, klocki oraz gry planszowe. Starsza pociecha na pewno ucieszy się ze statku do składania czy z zestawu do tworzenia biżuterii