Dzień ojca orignalny prezent na dzień ojca
Blog

Dzień ojca. Oryginalny prezent na dzień ojca

To już lada chwila, niemal za tydzień !!!
Będziemy świadkami jakże ważnego Święta. To właśnie w tym dniu nasi ojcowie obchodzą swój dzień…

Dzień Ojca – święto będące wyrazem szacunku i wdzięczności ojcom. W Polsce obchodzone jest corocznie 23 czerwca (od roku 1965). Można pomyśleć, dlaczego jest takie ważne ?
Bardzo szybko jednak odpowiedź się sama kształtuje – to dzięki nim zawdzięczamy ziemskie życie, bez naszych ojców i matek, nie było by nas samych.

W naszym modowym blogu również znalazło się miejsce ( na cześć tego jakże ważnego święta ), na krótki kawałek historii tego dnia:

Obchody zapoczątkowane zostały w Stanach Zjednoczonych, gdzie po sukcesie Dnia Matki pojawiły się głosy, by ustanowić święta również dla pozostałych członków rodziny. Dzień Ojca wydawał się naturalnym dopełnieniem. Pierwsze obchody święta odbyły się 19 czerwca 1910 roku w miasteczku Spokane w stanie Waszyngton za sprawą Sonory Smart Dodd, córki weterana wojny secesyjnej Williama Smarta. Sonora Dodd, dowiedziawszy się o ustanowieniu Dnia Matki (3 lata wcześniej, w 1907) wpadła na pomysł, by analogiczne święto wprowadzić dla uczczenia trudu opieki nad rodziną i zasług wszystkich ojców — w szczególności jej własnego, który po śmierci matki samotnie wychowywał ją oraz pięcioro młodszego rodzeństwa. Wydarzenie miało charakter lokalny, a starania o wprowadzenie go na skalę krajową nie przyjęły się przez kolejnych kilka dekad. Dopiero prezydent Nixon w 1972 roku oficjalnie ustanowił Dzień Ojca. Choć w Polsce święto to ma już kilkudziesięcioletnią tradycję, do tej pory nie dorównało popularnością Dniowi Matki – niemniej z roku na rok coraz więcej ojców może liczyć nie tylko na życzenia czy gesty, ale i drobne upominki. Wraz z przemianami społecznymi XXI wieku rola ojca w Polsce ulega stopniowemu przekształceniu. Stereotyp jedynego żywiciela rodziny przechodzi powoli do przeszłości, a coraz więcej ojców aktywnie włącza się do obowiązków domowych i wychowania dzieci.

 

W związku z powyższym, to genialna okazja by okazać naszym tatą w tym dniu, masę uwagi, wiele miłości oraz pełnie życzliwości.
W jaki sposób to przedstawimy, to decyzja każdego z osobna, lecz my jednak proponujemy wisienkę na torcie eleganckiej garderoby naszych ojców.

Muszka Drewniana

To element ubioru, jakiego nie może zabraknąć w Twoim opakowaniu prezentowym w dniu 23.06.2018r.