Prezent Dla Kolegi
Blog

Co kupić koledze na urodziny?

Urodziny to świetna okazja do świętowania w gronie znajomych. Jaki prezent dla kolegi wybrać? Na co zwrócić uwagę? Dla poszukujących inspiracji przygotowaliśmy garść porad. Zachęcamy do przeczytania poniższego tekstu!

Praktyka czy estetyka?

To pierwsze pytanie, jakie sobie zadajemy. Naszym zdaniem lepiej postawić na praktyczność niż ładne, a zbędne rzeczy. Prezent praktyczny będzie przez kolegę użytkowany, a estetyczny zarośnie kurzem gdzieś na szafce. Jednym z rozwiązań jest zakup prezentu dostosowanego do jego zainteresowań. Bez wątpienia taki drobiazg nie będzie schowany w biurku i zapomniany.

Dla fana sportu

Dla kolegi uprawiającego jakąś dyscyplinę sportu fajnym pomysłem na prezent jest pulsomierz, opaska dla sportowców czy strój sportowy. Zawsze można delikatnie podpytać, czy brakuje mu jakiegoś gadżetu sportowego. Przykładowo dla fana motocykli doskonałym prezentem są rękawice. Z kolei dla miłośnika wędkarstwa ciekawym rozwiązaniem jest zakup spławika.

Dla miłośnika muzyki

Jeżeli nasz kolega jest fanem jakiegoś zespołu to oczywiście najbardziej ucieszy go płyta ulubionego wokalisty czy bilet na koncert. Innym pomysłem jest kubek z logo zespołu czy biografia podziwianego przez niego muzyka.

Dla pasjonata gadżetów

Dla kolegi lubiącego nowe gadżety proponujemy kupić pendrive albo inny gadżet technologiczny. Obecnie na rynku jest w czym wybierać, więc wystarczy wysilić wyobraźnię, a ograniczeniem będą jedynie środki finansowe.

Coś bardziej tradycyjnego…

Tradycyjne rozwiązania mogą okazać się jak najbardziej pożądane. Zegarek, skórzany portfel, skórzany pasek, mocniejszy trunek – z tych prezentów każdy mężczyzna będzie zadowolony. Klasyczne prezenty to także rozwiązanie w sytuacji, gdy nasz kolega nie ma pasji, o których wiemy. Jeżeli kolegę znamy dość dobrze to możemy także pozwolić sobie na zakup jego ulubionych perfum.

Śmieszne prezenty

Jeżeli nasz kolega ma poczucie humoru to możemy także pomyśleć nad zakupem nieco śmiesznego prezentu. Przykładem mogą być kolorowe skarpetki, które dodadzą mu stylu i indywidualizmu. Bez wątpienia to prezent dla mężczyzn mających dystans do siebie. Fajnym pomysłem jest także drewniana mucha w kształcie  wąsów. To idealny dodatek na popołudnie spędzane w męskim gronie.

Z kategorii śmiesznych prezentów można także wybierać spośród kubków z wesołymi napisami (np. „Pan kierownik”, „Macho jest tylko jeden”) czy mających ciekawe kształty.

Przyjęcie niespodzianka

Jeżeli nie mamy pomysłu na prezent dla kolegi to możemy zorganizować dla niego przyjęcie-niespodziankę. To fajne rozwiązanie, które nie jest zbyt czasochłonne. Wystarczy zadzwonić do kilku jego najlepszych kumpli i umówić się w określonym miejscu (pub, restauracja) na określoną godzinę. No i oczywiście trzeba pamiętać o solenizancie… Zapewne taka impreza zapadnie długo w pamięci jubilata.