Meskie Dodatki Na Wesele Pan Mlody
Blog

Modne męskie dodatki na wesele. To warto ubrać!

Wesele to rodzaj uroczystości, na którą powinniśmy założyć formalny strój. Większość mężczyzn wybierze elegancki garnitur, a niektórzy smoking albo frak. Wszystko zależy od charakteru owej uroczystości. Możemy być zaproszeni na wystawne wesele, ale także na kameralną uroczystość odbywającą się w gronie najbliższych. Wielu z nas ma również problem z doborem odpowiednich dodatków na taką okazję. Jakie wybrać modne dodatki na wesele? Jesteście zainteresowani, no to zaczynamy!

Krawat

Krawat powinien być dobrany do koloru koszuli, a dokładniej być z nią w kontraście. Do białej koszuli dobrym wyborem jest krawat granatowy, czarny czy bordowy. Można także wybrać krawat we wzór. Obecnie odchodzi się już od krawata dobieranego do koloru kreacji partnerki, w szczególności, jeśli jest ona w mocnym, intensywnym kolorze.

Na wesele warto wybrać dodatek wykonany z jedwabiu. Wełniane, poliestrowe czy lniane krawaty zostawmy na nieco mniej uroczyste okazje. Pamiętajmy także o odpowiedniej jego długości – prawidłowo zawiązany powinien kończyć się u klamry paska.

Poszetka 

Pamiętajmy, że kolorystyka i jej wzór powinny stanowić całość z krawatem. Jednak nie muszą być kompletem czy być wykonane z tych samych materiałów. Przykładowo do granatowego krawatu w drobną kratkę pasuje poszetka w zbliżonej barwie. Oczywiście można także wybrać kontrastowy kolor. To rozwiązanie może dać fajne efekty, ale stanowi także ryzyko źle połączonych elementów.

Mucha

Krawat można zastąpić muchą, w szczególności, jeżeli planujemy założyć frak albo smoking. Jednak można ją także śmiało założyć do garnituru. Pamiętajmy jednak, że jest to formalny dodatek i być może w ten sposób Pan Młody chce wyróżnić się w tym wyjątkowym dniu. Warto o tym z nim porozmawiać.

Hitem ostatnich miesięcy są drewniane muchy, które dają oryginalne efekty. Świetnie współgrają z oprawą wesel urządzonych w stylu boho albo rustykalnym. Przykładowo mucha wykonana z jasnego drewna fajnie wygląda z granatowym i czarnym garniturem. Taka stylizacja na pewno sprawi zainteresowanie naszą osobą u płci pięknej;-)

Pamiętajmy także o wyborze odpowiedniego modelu muchy. Postawni mężczyźni powinni zakupić większy model. Z kolei Panowie mający delikatną posturę ciała w mniejszy. W przeciwnym wypadku stylizacja może wyglądać nieco komicznie.

Buty

Buty założone do stylizacji na wesele powinny współgrać z garniturem. Z tego względu większość panów wybiera czarne oxfordy. Pamiętajmy jednak, że do granatowego garnituru możemy założyć także buty w odcieniu ciemnobrązowym.

Nie bez znaczenia jest także fason obuwia. Na tę uroczystość stanowczo odradzamy buty z długimi noskami albo kwadratowe. Najlepiej prezentują się klasyczne buty mające zaokrąglone noski i wykonane ze skóry. Warto także pamiętać o komforcie. W planach mamy przetańczenie całej nocy, więc warto nowo zakupione obuwie rozchodzić.