Jak Zlozyc Poszetke
Blog

Jak złożyć poszetkę?

W końcu poszetka wraca do łask! Ta wiadomość powinna ucieszyć wielu osobników płci męskiej. W końcu to dodatek przeznaczony dla prawdziwych mężczyzn lubiących styl i elegancję. Jak założyć poszetkę? O tym można przeczytać w poniższym tekście. Zachęcamy do lektury!

Jak założyć poszetkę?

Poszetki noszone są w kieszonce, zwanej brustaszą, znajdującej się w górnej części marynarki. Ważny jest sposób ich składania, a takowych istnieje co najmniej kilka.

Klasyczny model, tzw. TV fold zakłada delikatne wystawanie poszetki poza krawędź kieszonki marynarki. W takim stylu noszenia ważny jest materiał jej wykonania. Przede wszystkim powinien być chropowaty, aby poszetka nie zsuwała się. Jeśli wykonana jest z leistego materiału to w brustasze można włożyć niewielką ilość czesanej wełny, która pozwoli jej utrzymać się w początkowej pozycji. Kolejny model noszenia, czyli podwójny trójkąt charakteryzuje się wystawaniem dwóch krawędzi poszetki poza brustasze. Tworzą one nachodzące na siebie trójkąty. Z kolei model trójkąta klasycznego zakłada, że poza kieszonkę wystaje poszetka w formie trójkąta równoramiennego.

Jakość, jakość…

Wybierając poszetkę pamiętajmy, aby była ona wykonana z materiału wysokiej jakości oraz solidnie wykończona. Tylko ładna poszetka doda stylizacji elegancji i uroku. Nie oszczędzajmy na tym elemencie stroju.

Poszetka Ulozenia

Noszenie poszetki – na co zwrócić uwagę?

Poszetka stanowi uzupełnienie męskiego stroju. Z tego względu zostać odpowiednio wkomponowana w resztę stroju, a w szczególności tworzyć zgraną całość z marynarką, koszulą i krawatem czy muchą.  Nie zapominajmy, że elegancki look powinien być przede wszystkim spójny.

Kolor ma znaczenie!

Bardzo ważny jest dobór odpowiedniego koloru poszetki. Najbardziej neutralnym wyborem jest biała poszetka, gdyż dobrze wygląda z każdym kolorem garnituru (a najlepiej z tymi w ciemnym odcieniu). Jeżeli chcemy bardziej stylowo wyglądać to postawmy na kolorową poszetkę, może być jednolita albo ze wzorem. Dokonując takiego wyboru powinniśmy pamiętać o jej zgraniu z resztą kreacji. Pamiętajmy o dopasowaniu co najmniej jednego szczegółu poszetki, a więc koloru, wzoru albo faktury z koszulą, marynarką, muchą lub krawatem. Fajnie wyglądają kontrastowe połączenia. Przykładowo może to być jednokolorowy krawat połączony z wzorzystą poszetką czy odważna, kolorowa mucha i jednokolorowa poszetka.

Materiał wykonania

Poszetka i krawat czy mucha mogą być wykonane z różnych tkanin. Dzięki takiemu trikowi nasz strój nie będzie zbyt monotonny. Warto także pamiętać o właściwościach konkretnych materiałów. Przykładowo lniane poszetki są chropowate, dzięki czemu lepiej trzymają się w kieszonce. Z kolei jedwabne umożliwiają nieco bardziej fantazyjne ułożenie.